Wyniki L Olimpiady Geograficznej

Zawody odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi w dniach 18-21 kwietnia. Część pisemna została przeprowadzona w piątek przed południem. Zadania można znaleźć tutaj. W niedzielę 25 najlepszych uczestników zawodów zmierzyło się w części ustnej – odpowiadali na wylosowane pytania i w quizie multimedialnym.
Wszyscy uczestnicy zawodów finałowych zdobyli tytuł finalisty. W L Olimpiadzie Geograficznej najlepszym okazał się Karol Kurzynoga (I LO w Łodzi), drugą lokatę zajął Jacek Jędraszko (II LO w Warszawie), a trzecią Jarosław Augustyniak (I LO w Gliwicach). Uczniowie sklasyfikowani na 10 pierwszych lokatach wezmą udział w obozie kwalifikacyjnym w Warszawie za miesiąc, a ponieważ na lokacie 10 ex aequo uplasowało się aż 3 uczniów – będzie to w sumie 12 osób. Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się tutaj.
Konkurs terenowy,  który odbył się w piątek popołudniem, wygrała drużyna w składzie Jakub Cieślik, Barbara Rębielewska, Kamil Romanik. Trzy najlepsze drużyny uhonorowano nagrodami od firmy Esri Polska. Zadania, wyniki i odpowiedzi jakie padły w konkursie można prześledzić w StoryMap tutaj.
Poza rywalizacją, finały były fantastyczną okazją do świętowania jubileuszu 50-lecia Olimpiady. W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie, przy którym wspominano i wyróżniano zasłużonych dla olimpijskiej idei. W niedzielę na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ prezentowano wystawę posterów i gablotki z olimpijskimi pamiątkami.