Zawody finałowe – informacje organizacyjne

Komitet Główny Olimpiady Geograficznej gratuluje zakwalifikowania się do zawodów finałowych XLIII Olimpiady Geograficznej. Zawody odbędą się w dniach 20-23 kwietnia 2017r. Gospodarzem zawodów finałowych jest I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Komitet Główny OG zapewnia noclegi i wyżywienie w hotelu Hańcza, ul. Wojska Polskiego 2, 16-400 Suwałki.

 

Przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnej, przyborów do pisania, ołówka, gumki do ścierania, czarnej i czerwonej kredki, kątomierza, linijki, obuwia turystycznego, kurtki przeciwdeszczowej z kapturem, notatnika oraz parasola  (w programie obowiązkowe zajęcia terenowe). Prosimy o zabranie małego plecaka potrzebnego na wyjazd w teren.

 

Podczas tegorocznych zawodów finałowych uczniowie będą uczestniczyli w konkursie polegającym  na wykonywaniu kartograficznych zadań praktycznych, obserwacji i pomiarów. Zadania będą wykonywane przy użyciu tabletów z aplikacją mobilną (sprzęt i oprogramowanie zapewnia organizator). W czwartek wieczorem odbędzie się krótki warsztat na temat wykorzystania technologii GIS i obsługi aplikacji mobilnej. Wyniki konkursu będą oceniane osobno, nie będą wchodziły do puli punktów uzyskanych w zawodach.

 

Pisemna część zawodów Olimpiady Geograficznej odbędzie się 21 kwietnia (piątek) w godzinach przedpołudniowych.

 

Zawodnicy, którzy uzyskają najlepsze wyniki w pisemnej części Olimpiady Geograficznej i odbędą obowiązkowe zajęcia terenowe w piątek 21 kwietnia oraz w sobotę 22 kwietnia, zostaną zakwalifikowani do zawodów ustnych Olimpiady Geograficznej. Zawody ustne Olimpiady Geograficznej odbędą się 23 kwietnia (niedziela) w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach. Zakończenie finałów Olimpiady Geograficznej jest planowane na niedzielę po godz. 13.30.

 

Plan Suwałk, informacja o dojazdach oraz zawodach znajdą się na stronie internetowej Komitetu Głównego www.olimpiadageograficzna.edu.pl.

 

Uwaga: do 18 kwietnia br. mogą być zamieszczane na stronie internetowej informacje
i komunikaty dla zawodników.

 

Do zobaczenia w Suwałkach!