XLIV Olimpiada Geograficzna

Rok szkolny 2017/2018
logo_olimpiada1

Zawody międzynarodowe

  • 25-29 czerwca 2018 r. – V Bałtycka Olimpiada Geograficzna;
  • sierpień 2018 r. – XV Międzynarodowa Olimpiada Geograficzna w Quebec City.

XLIV Olimpiada Geograficzna —Zamość —19-24 kwietnia 2018

Wyniki XLIV OG (wg kolejności zdobytych punktów):
Lp. KO Uczeń Szkoła Nauczyciel Tytuł
Imię Nazwisko Klasa Nazwa Miejscowość Tytuł /
stopień
Imię Nazwisko
1 Warszawa Wiktor Odziemczyk III VIII LO Warszawa mgr Małgorzata Cydejko L (I)
2 Toruń Jakub Pypkowski III VI LO Bydgoszcz mgr Wojciech Olejniczak L(II)
3 Warszawa Antoni Bugaj II V LO Warszawa mgr Agnieszka Matysiak L(III)
4 Wrocław Wojciech Piątek III III LO Wrocław mgr Marta Helt L (IV)
5 Sosnowiec Szymon Mol I LO Katol. Tow. Kult. Bielsko-Biała mgr Marek Wójtowicz L (V)
6 Sosnowiec Marcin Wicik III I LO w AZSO Chorzów mgr Tomasz Fabjański L (VI)
7 Gdańsk Maciej Dercz II III LO Gdynia mgr Wiesław Kosakowski L (VII)
8 Wrocław Jakub Sobieraj II V LO Wrocław mgr
mgr
Ryszard
Paulina
Pawlak
Kamieńska
L (VIII)
9 Kraków Patryk Klima III LO w Zespole Szkół Niepołomice mgr
mgr
Barbara
Artur
Wiśniowska
Maciuk
L (VIII)
10 Kraków Konrad Janus III V LO Kraków mgr Edyta Osuch L (VIII)
11 Szczecin Mateusz Olszewski II I LO Koszalin mgr Anna Gromadzka L(XI)
12 Kraków Patryk Mitka I I LO Kraków mgr Andrzej Szostek L(XII)
13 Kraków Michał Żelasko II V LO Kraków mgr Edyta Osuch L (XIII)
14 Wrocław Mateusz Kiczak III II LO Wałbrzych mgr Anna Wojtowicz L (XLIV)
15 Sosnowiec Przemysław Mazur III III LO Katowice mgr Olga Bytniewska L (XV)
16 Białystok Rafał Wierciński I II LO Białystok mgr Małgorzata Błoszyńska L (XV)
17 Kraków Michał Pawłowski I V LO Kraków mgr Edyta Osuch L (XVII)
18 Kraków Konrad Lukaj III VIII LO Kraków mgr Rafał Jankowski L (XVIII)
19 Białystok Krzysztof Kiśluk II I LO Białystok mgr Anna Daniluk L (XIX)
20 Wrocław Wojciech Pawłowski I XIV LO Wrocław mgr Andrzej Gościej L (XX)
21 Kraków Szymon Król I V LO Kraków mgr Edyta Osuch L (XXI)
22 Kielce Jakub Czuba II Niepubliczne LO Ostrowiec Świętokrzyski mgr Małgorzata Cholewińska F
23 Łódź Anna Maciejewska II III LO Łódź mgr Wiktor Miodownik F
24 Wrocław Dominik Figura III XII LO Wrocław mgr Magdalena Parys-Wasylkiewicz F
25 Kraków Piotr Wójcik III V LO Kraków mgr Edyta Osuch F
26 Lublin Aleksandra Tadewicz II II LO Lublin mgr Katarzyna Meksuła F
27 Gdańsk Piotr Wołodko III III LO Gdynia mgr
mgr
Iwona
Wiesław
Kotowska
Kosakowski
F
28 Kraków Katarzyna Kaczak I III LO Tarnów mgr Marzanna Łabuz F
29 Sosnowiec Wojciech Haska II III LO Katowice mgr Olga Bytniewska F
30 Gdańsk Mieszko Czapliński II III LO Gdynia mgr Wiesław Kosakowski F
31 Warszawa Mikołaj Winiarski III II LO Warszawa mgr
mgr
Michał
Filip
Lis
Basaj
F
32 Sosnowiec Mateusz Kocot II Katolickie LO Siemianowice Śląskie mgr Maria Osika F
33 Warszawa Ignacy Pańczyk II XXVII LO Warszawa mgr Przemysław Cieślak F
34 Sosnowiec Karolina Kwapień III IX LO Częstochowa mgr Katarzyna Sołtys F
35 Warszawa Aleksandra Krupińska III II LO Warszawa mgr
mgr
Michał
Filip
Lis
Basaj
F
36 Gdańsk Damian Bisewski III III LO Gdynia mgr
mgr
Michał
Wiesław
Szczyptański
Kosakowski
F
37 Warszawa Jakub Paczusko III V LO Warszawa mgr Agnieszka Matysiak F
38 Szczecin Hubert Chaszczewski II Społeczne LO Żary mgr Tomasz Krajzewicz F
39 Wrocław Michał Tratkiewicz I Publiczne LO nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi Opole mgr Alina Szajda F
40 Białystok Floris Nawrocki III Prywatne LO Suwałki mgr Marzanna Kapuścińska F
41 Białystok Piotr Niemyjski II I LO Łomża mgr Jolanta Radgowska F
42 Rzeszów Emilia Matrejek II ZS Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych Jarosław mgr Anna Janusz F
43 Lublin Michał Tyrka I I Społeczne LO Zamość mgr Jacek Podkościelny F
44 Toruń Karolina Kozina I II LO Inowrocław mgr Zbigniew Zygora F
45 Gdańsk Michał Rybowski II III LO Gdynia mgr Waldemar Kotowski F
46 Wrocław Szymon Ostrowski III XIV LO Wrocław mgr Andrzej Gościej F
47 Kraków Julia Osika II III LO Tarnów mgr Marzanna Łabuz F
48 Szczecin Michał Reszel III Katolickie LO Żary mgr Grzegorz Dawczyk F
49 Szczecin Tobiasz Bator III II LO Koszalin mgr Arkadiusz Pall F
50 Warszawa Marcel Zdybel I II LO Warszawa mgr
mgr
Michał
Filip
Lis
Basaj
F
51 Wrocław Fabian Eszik III Publiczne LO nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi Opole mgr Krystyna Ozon F
52 Rzeszów Radosław Szczęch III I LO Łańcut mgr Edyta Jóźwiakowska F
53 Toruń Stanisław Kostulski I Liceum Akademickie w ZS UMK Toruń mgr Anna Zaklikiewicz F
54 Toruń Kajetan Rożej III-g. Gimnazjum Akademickie w ZS UMK Toruń mgr Anna Zaklikiewicz F
55 Szczecin Aleksandra Eliasz-Przygoda II Społeczne LO Żary mgr Tomasz Krajzewicz F
56 Toruń Justyna Ciesielska II I LO Włocławek mgr Grażyna Martynowicz F
57 Szczecin Mateusz Nadstoga I I LO Zielona Góra mgr Edyta Legutko-Gogoc F
58 Sosnowiec Marcin Dziadkiewicz I ZS nr 1 Lubliniec mgr Anna Telma F
59 Rzeszów Jakub Kołosiński I ZS Ogólnokształcących Stalowa Wola mgr Jolanta Biłogras F
60 Łódź Michał Kwaśniewski II III LO Łódź mgr Wiktor Miodownik F
61 Kielce Filip Bukowski II II LO Kielce mgr Katarzyna Czyżewska F
62 Szczecin Jakub Grzejdak I I LO Koszalin mgr Anna Gromadzka F
63 Poznań Damian Drewniacki III III LO Konin mgr Renata Bojar F
64 Rzeszów Kajetan Korszeń II I LO Rzeszów mgr Iwona Łuka F
65 Warszawa Kamil Kozak III V LO Warszawa mgr Agnieszka Matysiak F
66 Warszawa Adam Polityło I II LO Warszawa mgr
mgr
Michał
Filip
Lis
Basaj
F
67 Kraków Eryk Faracik II II LO Kraków mgr Magdalena Misztalska F
68 Rzeszów Radosław Cacała I I LO Dębica mgr Tomasz Kozioł F
69 Rzeszów Adam Tyszko I ZS Ogólnokształcących Stalowa Wola mgr Jolanta Biłogras F
70 Poznań Michał Świętek III II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi i Międzynarodowymi Leszno dr Bartłomiej Kopaczyński F
71 Warszawa Patrycja Florczak III V LO Warszawa mgr Agnieszka Matysiak F
72 Rzeszów Urszula Pieniążek III LO Sióstr Prezentek Rzeszów mgr Andrzej Świątek F
73 Kraków Barbara Stachura II V LO Kraków mgr Edyta Osuch F
74 Toruń Dominik Wiśniewski II IV LO Bydgoszcz mgr Marian Konicz F
75 Wrocław Marek Świergoń I III LO Wrocław mgr Marta Helt F
76 Kraków Jerzy Walaszek I V LO Kraków mgr Edyta Osuch F
77 Toruń Paweł Korzeb III VI LO Bydgoszcz mgr Wojciech Olejniczak F
78 Gdańsk Michał Maikowski III I LO Bytów mgr Dorota Kerlin F
79 Toruń Tadeusz Wendt III II LO Bydgoszcz mgr Katarzyna Wuka-Kalaczyńska F
80 Białystok Mateusz Pul III-g. Publiczne Gimnazjum nr 32 Białystok mgr Małgorzata Błoszyńska F
81 Poznań Jakub Pacocha III II LO Piła mgr Jolanta Tancogne F
82 Sosnowiec Michał Jańta I V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi Gliwice mgr Ksenia Dobrowolska F
83 Warszawa Adam Dąbrowski II II LO Warszawa mgr Michał Lis F
84 Rzeszów Przemysław Kaczmaryk III ZS Licealnych Ustrzyki Dolne mgr Kamila Walasek F
85 Toruń Filip Skurzewski II III LO Włocławek mgr Aleksandra Kwiatkowska F
86 Szczecin Sabina Kwiecień I XIII LO Szczecin dr Tomasz Rydzewski F
87 Szczecin Adam Pięta III Społeczne LO Żary mgr Tomasz Krajzewicz F
88 Lublin Michał Kłębukowski III XXI LO Lublin dr Józef Kozysa F
89 Kraków Agnieszka Wrona II I LO Kraków mgr Andrzej Szostek F
90 Wrocław Radosław Piątek I III LO Wrocław mgr Marta Helt F
91 Toruń Katarzyna Dylewska I VI LO Bydgoszcz mgr Wojciech Olejniczak F
92 Rzeszów Antoni Trybus II LO Sióstr Prezentek Rzeszów mgr Andrzej Świątek F
93 Białystok Weronika Nieciecka III I LO Łomża mgr Jolanta Radgowska F
94 Lublin Filip Duda III ZS nr 2 Kraśnik mgr Grażyna Jach F
95 Szczecin Jakub Wolender II II LO Szczecin mgr Bożena Senkowska F
96 Warszawa Dawid Czeczelewski III I LO Siedlce mgr Dorota Gawryluk F
97 Szczecin Natan Pawłowski III V LO Szczecin mgr Katarzyna Kowalik F
98 Kraków Wojciech Pasek II V LO Kraków mgr Edyta Osuch F
99 Toruń Bartosz Frączek I IV LO Toruń dr Inka Strzyżewska-Pietrucień F
100 Toruń Kacper Kowalczyk II Liceum Akademickie w ZS UMK Toruń mgr Anna Zaklikiewicz F
101 Łódź Szymon Śmigielski II I LO Bełchatów mgr Maciej Koźma F
102 Olsztyn Daria Ciak III I LO Olsztyn mgr Mariola Strużyńska F
103 Gdańsk Cezary Szopa III VI LO Gdynia mgr Małgorzata Smolak F
104 Rzeszów Krzysztof Raś III ZS Ponadgimnazjalnych nr 5 Krosno mgr Artur Delimat F
105 Białystok Marcin Kozłowski III II LO Białystok mgr Małgorzata Błoszyńska F
106 Poznań Wojciech Miśkowiak III ZS Sióstr Urszulanek Pniewy dr Krzysztof Puk F
107 Sosnowiec Andrzej Zięba III I LO Gliwice mgr
mgr
Aleksandra
Zofia
Staniek
Dembowska
F
108 Wrocław Patrycja Łukasik III II LO Wałbrzych mgr Anna Wojtowicz F
109 Białystok Michał Przerwa II I LO Łomża mgr Jolanta Radgowska F
110 Wrocław Jędrzej Koszyka III XIII LO Wrocław mgr Piotr Pitura F
111 Sosnowiec Bartłomiej Rupeć I I LO w AZSO Chorzów mgr Tomasz Fabjański F
112 Rzeszów Piotr Godula III ZS Ogólnokształcących Stalowa Wola mgr Beata Gazda F
113 Gdańsk Przemysław Makosz III II LO Sopot mgr Maciej Michalski F
114 Kraków Marcin Pijaj I V LO Kraków mgr Edyta Osuch F
115 Toruń Jakub Kompanowski II IV LO Toruń mgr Andrzej Czyżewski F
116 Warszawa Łukasz Pokorzyński III II LO Warszawa mgr
mgr
Michał
Filip
Lis
Basaj
F
117 Olsztyn Wiktor Wójcik III I LO Olsztyn mgr Mariola Strużyńska F
118 Sosnowiec Maciej Raźniak II IV LO Częstochowa mgr
mgr
Mariusz
Lidia
Dobosz
Liszczyk
F
119 Warszawa Ewa Glit II XXXIII LO Dwujęzyczne Warszawa mgr Anna Słaba F
120 Rzeszów Gabriela Korzeń I I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi Krosno mgr Małgorzata Podyma F
121 Warszawa Stanisław Marczuk I II LO Warszawa mgr
mgr
Michał
Filip
Lis
Basaj
F
122 Łódź Mateusz Maćkowski II II LO Zduńska Wola mgr Brygida Pluta-Maćkowska F
123 Szczecin Danuta Iwanicka II I LO Zielona Góra mgr Edyta Legutko-Gogoc F

Wyniki konkursu terenowego (wg liczby zdobytych punktów):

Lp Nr grupy Skład grupy
1 4 Mieszko Czapliński, Łukasz Pokorzyński, Tadeusz Wendt
2 25 Piotr Godula, Paweł Korzeb, Przemysław Mazur
3 39 Filip Bukowski, Karolina Kwapień, Sabina Kwiecień
4 16 Konrad Janus, Przemysław Makosz, Szymon Śmigielski
5 37 Hubert Chaszczewski, Emilia Matrejek, Jakub Pacocha (wyróżnieni za najwyżej punktowaną mapę)
6 40 Szymon Mol, Szymon Ostrowski, Marek Świergoń
7 12 Danuta Iwanicka, Jakub Paczusko, Mateusz Pul
8 36 Antoni Bugaj, Wiktor Odziemczyk, Piotr Wołodko
9 15 Radosław Cacała, Patrycja Florczak, Kozak Kamil
10 32 Dawid Czeczelewski, Adam Dąbrowski, Jakub Sobieraj
11 24 Michał Kłębukowski, Kajetan Korszeń, Marcin Wicik
12 30 Jakub Czuba, Wojciech Miśkowiak, Barbara Stachura
13 35 Aleksandra Eljasz-Przygoda, Anna Maciejewska, Aleksandra Tadewicz
14 28 Justyna Ciesielska, Katarzyna Kaczak, Cezary Szopa
15 26 Michał Jańta, Aleksandra Krupińska, Michał Żelasko
16 23 Wojciech Piątek, Bartłomiej Rupeć, Agnieszka Wrona
17 10 Mateusz Maćkowski, Wojceich Pawłowski, Marcel Zdybel
18 17 Bartosz Frączek, Jakub Grzejdak, Filip Skurzewski
19 7 Katarzyna Dylewska, Fabian Eszik, Patryk Klima
20 38 Filip Duda, Wojciech Haska, Marcin Pijaj
21 5 Mateusz Kiczak, Kacper Kowalczyk, Piotr Niemyjski
22 19 Mateusz Olszewski, Adam Tyszko, Jerzy Walaszek
23 11 Damian Bisewski, Mateusz Kocot, Jakub Kompanowski
24 27 Przemysław Kaczmaryk, Natan Pawłowski, Michał Reszel
25 2 Patrycja Łukasik, Jakub Pypkowski
26 6 Floris Nawrocki, Maciej Raźniak, Antoni Trybus
27 13 Michał Rybowski, Rafał Wierciński, Piotr Wójcik
28 9 Ewa Glit, Ignacy Pańczyk, Dominik Wiśniewski
29 18 Gabriela Korzeń, Patryk Mitka, Radosłąw Szczęch
30 29 Krzysztof Kiśluk, Jakub Kołosiński, Wiktor Wójcik
31 21 Maciej Dercz, Stanisław Marczuk, Kajetan Rożej
32 8 Adam Polityło, Krzysztof Raś, Andrzej Zięba
33 20 Stanisław Kostulski, Urszula Pieniążek, Michał Świętek
34 31 Marcin Dziadkiewicz, Michał Kwaśniewski, Michał Tratkiewicz
35 41 Weronika Nieciecka, Wojciech Pasek, Jakub Wolender
36 1 Dominik Figura, Adam Pięta, Mikołaj Winiarski
37 34 Karolina Kozina, Szymon Król, Mateusz Nadstoga
38 33 Marcin Kozłowski, Julia Osika, Michał Tyrka
39 22 Eryk Faracik, Konrad Lukaj, Michał Pawłowski
40 3 Damian Drewniacki, Michał Maikowski
41 14 Tobiasz Bator, Jędrzej Koszyka, Michał Przerwa