Bieżąca olimpiada

XL OGXLI OG

XLI Olimpiada Geograficzna

rok szkolny 2014/2015

 

 

Informator XLI OG

Formularz zgłoszeniowy do zawodów I stopnia

Formularz zgody na przetwarzanie danych osobowych

Protokół I etapu

Karty Oceny Pracy: Temat A, Temat B, Temat C, Temat D

Zawody I stopnia

Zawody II stopnia

Zawody III stopnia

Archiwum informacji dot. XLI OG

 

 

 

 

 

Zawody I stopnia

Terminarz:

  • czerwiec 2014 r. – rozpoczęcie przygotowywania prac I etapu
  • do 30 września 2014 r. – przesłanie przez szkoły do Komitetów Okręgowych elektronicznego formularza zgłoszeniowego,
  • do 30 października 2014 r. – wykonanie przez zawodników prac konkursowych i przekazanie ich Komisjom Szkolnym,
  • do 31 października 2014 r. – Komitet Główny opublikuje na swojej stronie Kartę Oceny Pracy,
  • do 15 listopada 2014 r.ogłoszenie wyników zawodów I stopnia przez Komisje Szkolne oraz dostarczenie do Komitetu Okręgowego prac (w formie papierowej i elektronicznej) uczniów zakwalifikowanych do zawodów II stopnia wraz wypełnionymi Kartami Oceny Pracy, protokołem zbiorczym I etapu oraz zgodami na przetwarzanie danych osobowych, (decyduje data wypłynięcia pracy do Komitetu). Protokół zbiorczy należy również przesłać w wersji elektronicznej na adres właściwego Komitetu Okręgowego.

 

Tematy prac:

Temat A: Konsekwencje presji antropogenicznej na wybranym obszarze prawnie chronionym

Temat B: Charakterystyka wód powierzchniowych na wybranym obszarze

Temat C: Ekonomiczne uwarunkowania rozwoju dwóch wybranych gmin

Temat D: Geograficzna charakterystyka wzniesienia terenu

 

 

Zawody II stopnia

Terminarz:

  • do 18 grudnia 2014 r.Komitety Okręgowe ogłaszają na swojej stronie internetowej lub stronie Komitetu Głównego listę uczniów zakwalifikowanych do części pisemnej zawodów okręgowych,
  • w ciągu 5 dni roboczych od ogłoszenia wyników na stronie internetowej – uczniowie mogą składać ewentualne odwołania od decyzji Komitetów Okręgowych (drogą e-mailową w formie pisma z uzasadnieniem, z opinią nauczyciela/szkoły),
  • do 5 stycznia 2015 r. – Komitety Okręgowe rozpatrują ewentualne odwołania od decyzji o dopuszczeniu do części pisemnej zawodów II stopnia i publikują ostateczną listę zakwalifikowanych osób,
  • do 15 stycznia 2015 r. – uczniowie dopuszczeni do części pisemnej zawodów okręgowych przesyłają do Komitetów Okręgowych ankiety osobowe,
  • do 6 lutego 2015 r. – uczniowie przygotowują prezentacje dotyczące pracy I etapu,
  • 7 lutego 2015 r. – część pisemna zawodów II stopnia,
  • 8 lutego 2015 r. – część ustna zawodów II stopnia.

 

 

 

 

Zawody III stopnia

Terminarz:

  • luty 2015 r. – Komitet Główny weryfikuje prace pisemne zawodów II stopnia i na zebraniu plenarnym kwalifikuje uczniów do zawodów centralnych Olimpiady Geograficznej,
  • do 15 marca 2015 r. – Komitet Główny ogłasza na stronie internetowej oficjalne wyniki zawodów II stopnia i listę uczniów dopuszczonych do zawodów III stopnia oraz zawiadamia o miejscu i terminie zawodów III stopnia,
  • w ciągu 5 dni roboczych od ogłoszenia wyników na stronie internetowej mogą być składane do Komitetu Głównego ewentualne merytoryczne odwołania od decyzji o dopuszczeniu do zawodów III stopnia (drogą e-mailową w formie pisma z uzasadnieniem, z opinią nauczyciela/szkoły),
  • 23-26 kwietnia 2015 r. – zawody finałowe XL Olimpiady Geograficznej w Krośnie.

 

 

Wyniki XLI OG (wg kolejności zdobytych punktów):

 

WYNIKI ZAWODÓW FINAŁOWYCH XLI OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ – KROSNO, 2015 r.
Lp. KO Uczeń Klasa Szkoła Nauczyciel Tytuł
Imię  Nazwisko Nazwa Miejscowość Tytuł /
stopień
Imię Nazwisko
1 Sosnowiec Paweł Goleniowski II I LO Katowice mgr Agnieszka Paluch L (I)
2 Warszawa Krzysztof Piasecki III V LO Warszawa mgr Agnieszka Matysiak L (I)
3 Gdańsk Michał Piłat III III LO Gdańsk mgr Ewa Jaworska L (III)
4 Sosnowiec Janusz Godziek II I LO Mikołów mgr Danuta Absalon L (IV)
5 Kraków/m Michał Mierczak III I LO Zakopane mgr Piotr Zięba L (V)
6 Toruń Michał Kuźba III VI LO Bydgoszcz mgr Wojciech Olejniczak L (V)
7 Kraków/m Piotr Bobak III V LO Kraków mgr Edyta Osuch L (VII)
8 Wrocław/d Weronika Nitka III II LO Wałbrzych mgr Anna Wojtowicz L (VIII)
9 Białystok Adam Borejko II LO Drohiczyn mgr Hanna Nielipińska L (IX)
10 Sosnowiec Mateusz Rajczyk II V LO Gliwice mgr Ksenia Dobrowolska L (IX)
11 Łódź/ł Adrianna Janas II I LO Sieradz mgr Danuta Kuchareczko L (XI)
12 Kraków/m Jakub Węgrzynowicz III II LO Kraków mgr Eliza Wojtasik L (XII)
13 Warszawa Daniel Dylewski I VIII LO Warszawa mgr Małgorzata Cydejko L (XIII)
14 Łódź/ł Dariusz Gogolewski I I LO Sieradz mgr Danuta Kuchareczko L (XIV)
15 Toruń Laura Lis III ZS Gim. i Lic. Akad. Toruń mgr
mgr
Arkadiusz
Anna
Stańczyk
Zaklikiewicz
L (XIV)
16 Toruń Filip Stachowiak II II LO Inowrocław mgr Zbigniew Zygora L (XIV)
17 Poznań Kamil Piechowiak I VIII LO Poznań mgr
mgr
Alicja
Dorota
Wośkowiak-Kopeć
Michałowicz
L (XVII)
18 Wrocław/d Marcin Horak II III LO Wrocław mgr Marta Helt L (XVIII)
19 Białystok Mateusz Moroz III I LO Suwałki mgr Krzysztof Reszczyński L (XVIII)
20 Lublin Daniel Sobczyński III II ZSO Puławy mgr Radosław Łysiak L (XVIII)
21 Toruń Maurycy Landowski II II LO Grudziądz mgr Małgorzata Tomaszewska L (XXI)
22 Białystok Anna Kurop I II LO Białystok mgr Małgorzata Błoszyńska L (XXII)
23 Wrocław/d Łukasz Ważny II I LO Wałbrzych mgr
mgr
Beata
Iwona
Szlezynger-Hayatli
Tumidajewicz
L (XXIII)
24 Szczecin/z Michał Szkibiel III XIII LO Szczecin

mgr

dr

Marlena

Tomasz

Duda-Urbańska

Rydzewski

L (XXIV)
25 Szczecin/z Krzysztof Mirowski I XIII LO Szczecin dr Tomasz Rydzewski L (XXV)
26 Toruń Kuba Retecki I VI LO Bydgoszcz mgr Wojciech Olejniczak L (XXV)
27 Kraków/p Maciej Respekta II LO Sióstr Prezentek Rzeszów mgr Andrzej Świątek L (XXVII)
28 Warszawa Michał Półtorak III VIII LO Warszawa mgr
mgr
Małgorzata
Michał
Cydejko
Lis
F
29 Gdańsk Adam Rytel II III LO Gdynia mgr Waldemar Kotowski F
30 Szczecin/z Adrian Koźluk I XIII LO Szczecin dr Tomasz Rydzewski F
31 Kraków/m Adrian Krzemiński I III LO Tarnów mgr Marzanna Łabuz F
32 Gdańsk Adrian Sztolsztejner I III LO Gdynia mgr Wiesław Kosakowski F
33 Warszawa Robert Lipiński II II LO Warszawa mgr Michał Lis F
34 Kraków/p Joanna Socha III I LO Dębica mgr Tomasz Kozioł F
35 Łódź/ł Łukasz Gręda I I LO Łódź mgr Marcin Chrabelski F
36 Sosnowiec Albert Kowal II I LO Katowice mgr Agnieszka Paluch F
37 Warszawa Michał Murawski III VI LO Radom mgr Joanna Poręba-Kwiatkowska F
38 Olsztyn Karol Radywoniuk II I LO Giżycko mgr Sebastian Krahel F
39 Warszawa Tomasz Siarnecki III V LO Warszawa mgr Agnieszka Matysiak F
40 Sosnowiec Andrzej Kędzierski III III LO Katowice mgr Olga Bytniewska F
41 Białystok Michał Przełomski II I LO Suwałki mgr Krzysztof Reszczyński F
42 Szczecin/z Damian Snop III II LO Szczecin mgr Bożena Senkowska F
43 Kraków/p Michał Zając II Samorządowe LO Stalowa Wola mgr Wiesława Mazurkiewicz F
44 Kraków/m Eryk Kidacki II V LO Kraków mgr Edyta Osuch F
45 Warszawa Arkadiusz Pietrucha III I LO Siedlce mgr Marta Lipińska F
46 Toruń Jakub Pypkowski III g. ZS Gim. i Lic. Akad. Toruń mgr
mgr
Arkadiusz
Anna
Stańczyk
Zaklikiewicz
F
47 Szczecin/l Jakub Adamski II I LO Zielona Góra mgr Edyta Legutko-Gogoc F
48 Wrocław/d Tadeusz Dołyk I III LO Wrocław mgr Marta Helt F
49 Warszawa Paweł Nowak III VI LO Radom mgr Joanna Poręba-Kwiatkowska F
50 Warszawa Szymon Paśnicki II XXXIII LO Warszawa mgr Anna Słaba F
51 Toruń Wojciech Bronisz III VI LO Bydgoszcz mgr Wojciech Olejniczak F
52 Sosnowiec Anna Szreter III I LO Chorzów mgr Tomasz Fabjański F
53 Szczecin/l Karol Czarnecki I II LO Gorzów Wielkopolski mgr Radosław Jaroszewicz F
54 Olsztyn Tomasz Necio III ZSO Lidzbark Warmiński mgr Dariusz Lewczuk F
55 Kraków/p Dawid Tokarski III Samorządowe LO Stalowa Wola mgr Wiesława Mazurkiewicz F
56 Sosnowiec Agnieszka Chodkiewicz II IV LO Tychy mgr Katarzyna Dacy-Ignatiuk F
57 Kraków/m Aleksandra Midro I V LO Kraków mgr Edyta Osuch F
58 Warszawa Krzysztof Rentflejsz I II LO Warszawa mgr Michał Lis F
59 Sosnowiec Justyna Sitko III III LO Katowice mgr Olga Bytniewska F
60 Sosnowiec Martyna Danch III I LO Chorzów mgr Tomasz Fabjański F
61 Toruń Cezary Mazur III ZS Gim. i Lic. Akad. Toruń mgr
mgr
Arkadiusz
Anna
Stańczyk
Zaklikiewicz
F
62 Gdańsk Jakub Ruth II III LO Gdynia mgr Waldemar Kotowski F
63 Warszawa Ashu Jha III II LO Warszawa mgr Michał Lis F
64 Gdańsk Alicja Konkol III VI LO Gdynia mgr Małgorzata Smolak F
65 Szczecin/z Kasper Hasior III XIII LO Szczecin dr Tomasz Rydzewski F
66 Kraków/m Konrad Janus III g. Zespół Szk.-Przedszk. Brzeźnica mgr Anna Lang F
67 Kraków/m Grzegorz Antkiewicz II II LO Kraków mgr Urszula Batorska F
68 Gdańsk Łukasz Bogdanowicz III VI LO Gdynia mgr Małgorzata Smolak F
69 Toruń Grzegorz Dybowski III g. Gim. Tow. Salezj. Bydgoszcz mgr Katarzyna Wędzelewska F
70 Szczecin/l Przemysław Łukowski II Społeczne LO Żary mgr Tomasz Krajzewicz F
71 Kraków/m Mateusz Malik III VII LO Kraków mgr Dorota Bąk F
72 Warszawa Maciej Wiatrak III II LO Warszawa mgr Michał Lis F
73 Białystok Jan Kowalewski II I LO Łomża mgr Jolanta Radgowska F
74 Kraków/p Michał Partyka III LO Stalowa Wola mgr Beata Gazda F
75 Warszawa Jan Stępniewski I II LO Warszawa mgr Michał Lis F
76 Łódź/ł Mateusz Walczak III I LO Łódź mgr Marcin Chrabelski F
77 Warszawa Julia Wójcik II VI LO Radom mgr Joanna Poręba-Kwiatkowska F
78 Toruń Jakub Wróbel III VI LO Bydgoszcz mgr Wojciech Olejniczak F
79 Sosnowiec Krystian Radek III IX LO Częstochowa mgr Katarzyna Sołtys F
80 Lublin Hubert Turski II I LO Lublin dr Mateusz Dobek F
81 Kraków/p Sebastian Basiaga III LO Sióstr Prezentek Rzeszów mgr Andrzej Świątek F
82 Wrocław/d Piotr Dawidziuk II IX LO Wrocław mgr Adriana Kot-Łukowicz F
83 Gdańsk Grzegorz Gorczyński II III LO Gdańsk mgr Agnieszka Kawula F
84 Łódź/ł Krzysztof Kocik III II LO Tomaszów Mazowiecki mgr Ilona Śmigiel F
85 Kraków/p Mateusz Kostecki I LO Sióstr Prezentek Rzeszów mgr
mgr
Marek
Andrzej
Gębica
Świątek
F
86 Toruń Aleksander Otłowski III ZS Gim. i Lic. Akad. Toruń mgr
mgr
Arkadiusz
Anna
Stańczyk
Zaklikiewicz
F
87 Łódź/ś Mikołaj Saik III I LO Końskie mgr Danuta Staciwa F
88 Toruń Radosław Grodzki III ZS Gim. i Lic. Akad. Toruń mgr
mgr
Arkadiusz
Anna
Stańczyk
Zaklikiewicz
F
89 Białystok Piotr Niedbała II I LO Łomża mgr Jolanta Radgowska F
90 Kraków/p Krzysztof Krysa III I LO Krosno mgr Małgorzata Podyma F
91 Kraków/m Karol Pis III V LO Kraków mgr Edyta Osuch F
92 Olsztyn Konrad Sadłoń III II LO Olsztyn mgr Andrzej Ciesielski F
93 Kraków/m Tomasz Krawczyk III I LO Myślenice mgr Izabela Rokosz-Kowalska F
94 Sosnowiec Dawid Łańczak III IX LO Częstochowa mgr Katarzyna Sołtys F
95 Szczecin/z Magda Małecka II I LO Koszalin mgr Anna Gromadzka F
96 Warszawa Kamil Watkowski II LO Sierpc mgr Jarosław Czarnomski F
97 Warszawa Stanisław Dudziński I VI LO Warszawa mgr Olga Cykowska F
98 Sosnowiec Tomasz Gluziński I I LO Chorzów mgr Tomasz Fabjański F
99 Warszawa Daniel Nagrodzki III VI LO Radom mgr Joanna Poręba-Kwiatkowska F
100 Toruń Jan Szczepański III I LO Inowrocław mgr Andrzej Podbielski F
101 Kraków/p Krzysztof Wiercioch III I LO Dębica mgr Tomasz Kozioł F
102 Białystok Mateusz Blacha II I LO Łomża mgr Jolanta Radgowska F
103 Olsztyn Michał Junker II II LO Olsztyn mgr Andrzej Ciesielski F
104 Szczecin/z Mateusz Milewski II II LO Szczecin mgr Bożena Senkowska F
105 Gdańsk Jacek Pałubicki III VI LO Gdynia mgr Małgorzata Smolak F
106 Lublin Paulina Szubarczyk III I LO Biała Podlaska mgr Leszek Zbucki F
107 Poznań Mikołaj Grzesik II II LO Poznań mgr Mariusz Baszyński F
108 Sosnowiec Maciej Janus III IV LO Sosnowiec mgr Katarzyna Warzyszak-Koprowska F
109 Szczecin/z Jakub Czugała II XIII LO Szczecin dr Tomasz Rydzewski F
110 Toruń Paweł Zyglewski II LO Tow. Salezj. Bydgoszcz mgr Katarzyna Wędzelewska F
111 Poznań Albert Flasza III g. Gim. Dwujęzyczne Poznań mgr Małgorzata Sobańska F
112 Poznań Mikołaj Domagała II II LO Leszno dr Bartłomiej Kopaczyński F
113 Sosnowiec Beniamin Kuchejda III I LO Wodzisław Śląski mgr Marian Dziadek F
114 Kraków/m Jakub Madej III V LO Kraków mgr Edyta Osuch F
115 Wrocław/o Michał Litwiniec III II Publiczne LO Opole mgr Krystyna Ozon F
116 Toruń Krzysztof Budny III I LO Włocławek mgr Grażyna Martynowicz F
117 Szczecin/z Seweryn Grabowiecki II I LO Koszalin mgr Anna Gromadzka F
118 Białystok Karol Kurpiewski III I LO Łomża mgr Jolanta Radgowska F
119 Sosnowiec Sandra Szaboń III II LO Rybnik mgr Sławomir Targosz F
120 Warszawa Dawid Brygier II LO Płock mgr Anna Siulborska F
121 Szczecin/l Kamil Gromnicki I Katolickie LO Żary mgr Grzegorz Dawczyk F
122 Wrocław/o Rafał Pruski I I LO Olesno mgr Edyta Wesołowska F

 

 

 

 

 

 

 

XL OG