Wyniki obozu kwalifikacyjnego na zawody międzynarodowe
W dniach 29-31 maja w Warszawie odbył się obóz kwalifikacyjny na zawody międzynarodowe. Spośród 12 uczestników, wyłoniona została reprezentacja Polski na XXII Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną w Stambule oraz XII Bałtycką Olimpiadę Geograficzną w Jełgawie.
Uczniowie rozwiązywali testy pisemne, pracowali w terenie oraz zmierzyli się z testem multimedialnym. Całe zawody przeprowadzone były w języku angielskim. Poza częścią testową, uczestnicy zwiedzili Warszawę – między innymi podziwiali panoramę Stambułu na mozaice w Metrze Politechnika, szacowali objętość żoliborskich kamienic, wyznaczali azymuty na Cytadeli Warszawskiej, a wycieczkę zakończyli w blasku zachodzącego słońca na najwyższym tarasie widokowym w Polsce – Highline Warsaw.
Polskę na XXII iGeo w Stambule reprezentować będą:
- Mateusz Stawarz, uczeń III klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku,
- Adam Niewola, uczeń IV klasy XIV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie,
- Maksymilian Jawień, uczeń IV klasy VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu,
- Karol Knyspel, uczeń III klasy V Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.
Drużynę na XII Bałtycką Olimpiadę Geograficzną w Jełgawie uzupełnią (poza wyżej wymienionymi):
- Artur Falenta, uczeń III klasy Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu (rezerwowy na iGeo),
- Iwo Krawczyk, uczeń II klasy XXVII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie,
- Wojciech Rózga, uczeń III klasy Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu,
- Tomasz Michalik, uczeń I klasy Uniwersyteckiego XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


