Wyniki obozu kwalifikacyjnego na zawody międzynarodowe

W dniach 29-31 maja w Warszawie odbył się obóz kwalifikacyjny na zawody międzynarodowe. Spośród 12 uczestników, wyłoniona została reprezentacja Polski na XXII Międzynarodową Olimpiadę Geograficzną w Stambule oraz XII Bałtycką Olimpiadę Geograficzną w Jełgawie.

 

Uczniowie rozwiązywali testy pisemne, pracowali w terenie oraz zmierzyli się z testem multimedialnym. Całe zawody przeprowadzone były w języku angielskim. Poza częścią testową, uczestnicy zwiedzili Warszawę – między innymi podziwiali panoramę Stambułu na mozaice w Metrze Politechnika, szacowali objętość żoliborskich kamienic, wyznaczali azymuty na Cytadeli Warszawskiej, a wycieczkę zakończyli w blasku zachodzącego słońca na najwyższym tarasie widokowym w Polsce – Highline Warsaw.

 

Polskę na XXII iGeo w Stambule reprezentować będą:

  • Mateusz Stawarz, uczeń III klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku,
  • Adam Niewola, uczeń IV klasy XIV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie,
  • Maksymilian Jawień, uczeń IV klasy VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu,
  • Karol Knyspel, uczeń III klasy V Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

 

Drużynę na XII Bałtycką Olimpiadę Geograficzną w Jełgawie uzupełnią (poza wyżej wymienionymi):

  • Artur Falenta, uczeń III klasy Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu (rezerwowy na iGeo),
  • Iwo Krawczyk, uczeń II klasy XXVII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie,
  • Wojciech Rózga, uczeń III klasy Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu,
  • Tomasz Michalik, uczeń I klasy Uniwersyteckiego XII Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!