Informacje o zawodach finałowych XLVIII OG

Komitet Główny Olimpiady Geograficznej gratuluje zakwalifikowania się do zawodów finałowych XLVIII Olimpiady Geograficznej. Zawody odbędą się w dniach 21-24 kwietnia 2022 r. Gospodarzem zawodów finałowych jest III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni (ul. Legionów 27).

 

Komitet Główny OG zapewnia noclegi i wyżywienie w Internacie III LO (przy szkole). Program zawodów można znaleźć tutaj: LINK

 

Przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnej, przyborów do pisania, ołówka, gumki do ścierania, kompletu kredek (min. 10 kolorów), linijki o długości min. 20 cm, kątomierza, obuwia turystycznego, kurtki przeciwdeszczowej z kapturem, notatnika oraz parasola (w programie obowiązkowe zajęcia terenowe). Prosimy o zabranie małego plecaka potrzebnego na wyjazd w teren.

 

Podczas zawodów finałowych uczniowie będą uczestniczyli w konkursie polegającym na wykonywaniu kartograficznych zadań praktycznych, obserwacji i pomiarów. Zadania będą wykonywane przy użyciu tabletów z aplikacją mobilną (sprzęt i oprogramowanie zapewnia organizator). W czwartek wieczorem odbędzie się krótki warsztat na temat wykorzystania technologii GIS i obsługi aplikacji mobilnej. Wyniki konkursu będą oceniane osobno, nie będą wchodziły do puli punktów uzyskanych w zawodach.

 

Pisemna część zawodów Olimpiady Geograficznej odbędzie się 22 kwietnia (piątek) w godzinach przedpołudniowych.

 

Zawodnicy, którzy uzyskają najlepsze wyniki w pisemnej części Olimpiady Geograficznej i odbędą obowiązkowe zajęcia terenowe w piątek 22 kwietnia oraz w sobotę 23 kwietnia, zostaną zakwalifikowani do zawodów ustnych Olimpiady Geograficznej. Zawody ustne Olimpiady Geograficznej odbędą się 24 kwietnia (niedziela) w III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Zakończenie finałów Olimpiady Geograficznej jest planowane na niedzielę o godz. 13.00.