Informacje o zawodach finałowych XLV OG

Komitet Główny Olimpiady Geograficznej gratuluje zakwalifikowania się do zawodów finałowych XLV Olimpiady Geograficznej. Zawody odbędą się w dniach 11-14 kwietnia 2019 r. Gospodarzem zawodów finałowych jest I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu (ul. Łopuskiego 42).

 

Komitet Główny OG zapewnia noclegi i wyżywienie w Internacie I LO im. M. Kopernika, (ul. Łopuskiego 37-39) oraz  Internacie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza, (ul. 1 Maja 47).

 

Przypominamy o zabraniu legitymacji szkolnej, przyborów do pisania, ołówka, gumki do ścierania, kompletu kredek (min. 10 kolorów), linijki o długości min. 20 cm, obuwia turystycznego, kurtki przeciwdeszczowej z kapturem, notatnika oraz parasola (w programie obowiązkowe zajęcia terenowe). Prosimy o zabranie małego plecaka potrzebnego na wyjazd w teren.

 

Podczas tegorocznych zawodów finałowych uczniowie będą uczestniczyli w konkursie polegającym na wykonywaniu kartograficznych zadań praktycznych, obserwacji i pomiarów. Zadania będą wykonywane przy użyciu tabletów z aplikacją mobilną (sprzęt i oprogramowanie zapewnia organizator). W czwartek wieczorem odbędzie się krótki warsztat na temat wykorzystania technologii GIS i obsługi aplikacji mobilnej. Wyniki konkursu będą oceniane osobno, nie będą wchodziły do puli punktów uzyskanych w zawodach.

 

Pisemna część zawodów Olimpiady Geograficznej odbędzie się 12 kwietnia (piątek) w godzinach przedpołudniowych.

 

Zawodnicy, którzy uzyskają najlepsze wyniki w pisemnej części Olimpiady Geograficznej i odbędą obowiązkowe zajęcia terenowe w piątek 12 kwietnia oraz w sobotę 13 kwietnia, zostaną zakwalifikowani do zawodów ustnych Olimpiady Geograficznej. Zawody ustne Olimpiady Geograficznej odbędą się 14 kwietnia (niedziela) w I Liceum Ogólnokształcącym w Kołobrzegu. Zakończenie finałów Olimpiady Geograficznej jest planowane na niedzielę o godz. 13.00.