Wyniki obozu kwalifikacyjnego na zawody międzynarodowe

W dniach 26-27 maja odbył się obóz kwalifikacyjny na zawody międzynarodowe 2018. Na XV MOG w Quebec City (Kanada) Polskę reprezentować będą Jakub Pypkowski (VI LO w Bydgoszczy), Wiktor Odziemczyk (VIII LO w Warszawie), Antoni Bugaj (V LO w Warszawie) oraz Wojciech Piątek (III LO we Wrocławiu). Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Na Olimpiadę Bałtycką pojedzie wyżej wymieniona czwórka, a także zawodnik rezerwowy – Marcin Wicik (I LO w Chorzowie), najlepszy drugoklasista Maciej Dercz (III LO w Gdyni), najlepszy pierwszoklasista Szymon Mol (LO KTK w Bielsku-Białej) i najlepszy gimnazjalista Kajetan Rożej (GiLA w Toruniu).

 

W czasie obozu uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w zadaniach takiego typu, jakie czekają na nich na konkursach międzynarodowych, przygotowanych w języku angielskim. W sobotę rano odbył się fieldwork, następnie zawodnicy zmierzyli się z testem pisemnym i quizem multimedialnym. Dzień zwieńczyła wycieczka po Stadionie Narodowym.

 

W niedzielę zawody zakończyła rozmowa z lektorem języka angielskiego. Uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi PAN, gdzie ogłoszono wyniki.