Zawody finałowe – informacje organizacyjne

Komitet Główny Olimpiady Geograficznej gratuluje zakwalifikowania się do zawodów finałowych XLIV OG. Zawody odbędą się w dniach 19-22 kwietnia 2018 r. Gospodarzem jest I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.

Komitet Główny OG zapewnia noclegi i wyżywienie w Bursie Międzyszkolnej nr 1, ul. Okrzei 6, 22-400 Zamość.

Prosimy o zabranie:

• legitymacji szkolnej,
  • przyborów do pisania,
  • ołówka,
  • gumki do ścierania,
  • kompletu kredek (min. 10 kolorów),
  • kątomierza,
  • linijki o długości min. 20 cm,
  • obuwia turystycznego, kurtki przeciwdeszczowej z kapturem, notatnika oraz parasola, a także małego plecaka potrzebnego na wyjazd w teren.

W piątek 20 kwietnia odbędzie się konkurs terenowy. Zadania będą wykonywane przy użyciu tabletów z aplikacją mobilną (sprzęt i oprogramowanie zapewnia organizator). W czwartek wieczorem odbędzie się krótki warsztat na temat wykorzystania technologii GIS i obsługi aplikacji mobilnej. Wyniki konkursu będą oceniane osobno, nie będą wchodziły do puli punktów uzyskanych w zawodach.

W sobotę 21 kwietnia odbędą się obowiązkowe zajęcia terenowe.

Zawodnicy, którzy uzyskają najlepsze wyniki w pisemnej części Olimpiady Geograficznej i odbędą obowiązkowe zajęcia terenowe w piątek 20 kwietnia oraz w sobotę 21 kwietnia, zostaną zakwalifikowani do zawodów ustnych Olimpiady Geograficznej. Zawody ustne Olimpiady Geograficznej odbędą się 22 kwietnia (niedziela). Zakończenie finałów Olimpiady Geograficznej jest planowane na niedzielę po godz. 13.15.

Szczegóły dotyczące przejazdu na zawody finałowe zostaną przekazane przez Sekretarzy Komitetów Okręgowych.

Do zobaczenia w Zamościu!